azzalure - Belwederska Clinic. Piękno jest w Tobie – odkryj je razem z nami!

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

azzalure

AZZALURE

AZZALURE
jest preparatem toksyny botulinowej (botox), działającym przez zmniejszenie napięcia w mięśniach odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek mimicznych, co daje efekt wygładzenia zmarszczek już istniejących i zapobiega powstawaniu nowych. Preparat powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy, dzięki czemu pacjenci uzyskują naturalny, świeży wygląd.

Wskazania:
- umiarkowane lub silne zmarszczki (poziome i pionowe) w obrębie gładzizny czoła
- kurze łapki
- opadające powieki

- nadpotliwość


Przebieg zabiegu:
W zależności od liczby leczonych miejsc procedura trwa od 15 do 30 minut. W trakcie ostrzykiwania odczuwalny jest minimalny ból. Zabieg nie wymaga miejscowego znieczulenia.

Uwaga
Do najczęściej występujących reakcji pozabiegowych należy ból głowy i odczyny w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie krwiaki. Reakcje ustępują po kilku dniach.

Efekty:
Botox jest bezpieczny dla zdrowia, nie ma ograniczeń wiekowych do jego stosowania. Oprócz wygładzania, efektem jego działania jest również spowolnienie pogłębiania się już istniejących zmarszczek i zapobieganie powstawaniu nowych. Uzyskanie zrelaksowanego i wypoczętego wyglądu oraz pogodnego wyrazu twarzy.

Ilość zabiegów:

Zaleca się wykonanie 1 zabiegu. Pełen efekt terapeutyczny jest widoczny po ok. 14 dniach i wtedy zaleca się wizytę kontrolną. Efekt działania toksyny botulinowej utrzymuje się średnio 3-4 miesięcy.

Przeciwwskazania:
- zakażenia i nowotwory skóry
- czynna opryszczka
- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- ciąża oraz okres karmienia

- nadwrażliwość na toksynę botulinową lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
-
miejscowe infekcje skóry
- przyjmowanie leków wskazanych przez producenta toksyny

Zalecenia:

Przez kilka godzin po zabiegu nie należy pochylać głowy do dołu, a przez kilka dni nie należy wykonywać jakichkolwiek zabiegów na twarzy ani masaży (mogą spowodować przemieszczenie się preparatu do innej niepożądanej grupy mięśniowej). Przez kilka dni nalezy również unikać wysiłku fizycznego.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego