laseroterapia - Belwederska Clinic. Piękno jest w Tobie – odkryj je razem z nami!

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

laseroterapia

LASEROTERAPIA

Laseroterapia jest techniką leczniczą i kosmetyczną, która budziła największe emocje, ale z którą wiąże się także największe nadzieje. Metoda ta mogła znaleźć zastosowanie w  dzięki wynalazkowi lasera oraz opanowaniu skutecznej techniki jego zastosowania zarówno do celów przemysłowych, jak i zdrowotnych.
Pomysł zastosowania lasera w kuracjach leczniczych i pielęgnacyjnych na szerszą skalę podjęty został stosunkowo niedawno, bo około 30 lat temu. Jednak już w połowie lat 60. ubiegłego wieku amerykański lekarz Leon Goldman z powodzeniem używał propedeutycznego, rubinowego lasera w eksperymentalnych terapiach schorzeń dermatologicznych.
Laser jest też jedną z powszechniejszych metod używanych na pograniczu medycyny estetycznej i kosmetyki. W takim ujęciu, laseroterapia wykazuje użyteczność w usuwaniu przebarwień na powierzchni skóry, zmarszczek, a nawet zmian świadczących o przyspieszonym procesie starzenia się skóry. Drugim zasadniczym zastosowaniem laseroterapii jest pielęgnacja ciała.

Depilacja

Obecnie nie sposób przecenić popularności i skuteczności zabiegów laserowego usuwania owłosienia czy dermabrazji. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą trwalszej redukcji niepożądanego owłosienia. Wykorzystywany jest tu mechanizm niszczący lasera, który poprzez działanie na cebulkę włosa powoduje jego zniszczenie. Dla pewności utrzymania efektów depilacji laserowej wymagane jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Depilacja nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na schorzenia dermatologiczne, a także poddawanych silnemu promieniowaniu słonecznemu np. na skutek nadmiernego opalania

Usuwanie zwiotczeń powiek
Opanowanie techniki laserowej pomaga w usuwaniu zwiotczeń powiek bez interwencji chirurgicznej, eliminując tym samym konieczność długiej rekonwalescencji po zabiegu. Można w ten sposób osiągnąć efekt uniesienia powiek lub zredukować ich nadmierne otłuszczenie, przyczyniające się do opadania powieki oraz pozornej deformacji oka.


Usuwanie blizn

Laser stanowi też jedną z najskuteczniejszych metod usuwania defektów estetycznych, jakimi są blizny. Istotą tego zastosowania jest ścięcie warstwy blizny i pobudzenie mechanizmu regeneracyjnego skóry, dzięki czemu odbudowywana jest jej właściwa, naturalna struktura.


Hamowanie łysienia

Warto wiedzieć, że terapia laserowa zalecana jest także w hamowaniu procesów przyspieszonego łysienia.

Leczenie trądziku
Jednym z ostatnich osiągnięć w doskonaleniu zastosowań lasera jest wdrożenie go do kuracji przeciwtrądzikowej jako alternatywy dla tradycyjnych metod kosmetycznych. Wiązka lasera nie tylko eliminuje blizny trądzikowe dzięki własnościom stymulującym regenerację skóry, lecz także pomaga przywrócić skórze jej właściwą strukturę.

Laserowe zamykanie naczyń
Kolejnym cenionym zastosowaniem terapii laserowej jest redukcja występowania naczynek, zlokalizowanych bezpośrednio pod powierzchnią skóry. Zabieg ten, znany jako dermabrazja, polega na zamykaniu pękających naczyń włosowatych, których przemieszczanie się ku powierzchni skóry stanowi przyczynę jej nieestetycznego wyglądu.

Zwalczanie cellulitu
Mechanizm regeneracyjny implikowany terapią laserową jest też nadzieją w zwalczaniu cellulitu oraz rozstępów. Ubytki w tkance oraz zmiany w fakturalnej strukturze skóry, stanowiące istotę obu tych przypadłości mogą być skutecznie uzupełnione nową, zdrową tkanką dzięki właściwościom lasera stymulującym odbudowę warstw skóry.
Laseroterapia jest metodą bezpieczną i wszechstronną, a wykorzystywana w niej zaawansowana technika gwarantuje skuteczność i trwałość rezultatów. Zastosowanie lasera nierzadko minimalizuje lub wręcz eliminuje ryzyko zabiegowe, a także wzmacnia pożądane efekty.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego