lipoliza iniekcyjna - Belwederska Clinic. Piękno jest w Tobie – odkryj je razem z nami!

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

lipoliza iniekcyjna

oferta > medycyna estetyczna > zabiegi na ciało

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Intralipoterapia czyli lipoliza iniekcyjna to metoda liposukcji bez skalpela, umożliwiająca redukcję miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Aqualyx, znany również jako „roztwór Motolese”, jest najnowszym preparatem medycznym nie zawierającym fosfatydylocholiny, w miejsce której zastosowano połączenie aktywnych składników wpływających na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej.

Wskazaniami do zabiegu jest nadmiar tkanki tłuszczowej w następujących obszarach:
kończyny górne w okolicy tricepsu
fałdy na plecach
brzuch
biodra,np. tzw. „bryczesy”
okolica podpośladkowa
wewnętrzna strona ud
wewnętrzna strona kolan
podwójny podbródek (modelowanie konturu żuchwy)
ginekomastia męska

Przebieg zabiegu:
Technika wprowadzania Aqualyx jest najbardziej bezpiecznym i zupełnie bezbolesnym sposobem przeprowadzenia zabiegu. Polega na ostrzykiwaniu miejsca dotkniętego miejscową otyłością. Podczas zabiegu pacjent zostaje ukłuty igłą maksymalnie dwukrotnie, co pozwala na wyeliminowanie ryzyka powikłań, często występujących w wyniku stosowania innych metod lipolizy. Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie odpowiednio przeszkoleni lekarze. Zabieg przeprowadzony tą techniką jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawany jest środek znieczulający).

Czas trwania:

Zabieg trwa około 30 minut. W celu osiągnięcia pożądanego rezultatu zabieg należy powtórzyć 3-4 razy.

Efekty:

W przeciwieństwie do stosowanych wcześniej roztworów fosfatydylocholiny, preparat Aqyalyx zapewnia mniejszą bolesność i szybsze efekty. W pierwszych 2-3 dniach od zabiegu występuje obrzęk i zaczerwienienie oraz delikatna bolesność miejscowa, natomiast wszystkie objawy znikają maksymalnie po 2-3 tygodniach, kiedy to można wykonać ponowny zabieg.  Po zabiegu pacjent wraca do swoich codziennych czynności.

Przeciwskazania:

Ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew, choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero. Zabiegów nie wykonuje się również u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego