peelingi chemiczne - Belwederska Clinic. Piękno jest w Tobie – odkryj je razem z nami!

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

peelingi chemiczne

 

PEELINGI CHEMICZNE

Oprócz właściwości złuszczających, wykazują działanie przeciwzmarszczkowe, pobudzają fibroblasty, redukują przebarwienia i regulują wydzielanie gruczołów łojowych. Zarówno po serii mikrodermabrazji, jak i po peelingach chemicznych skóra jest gładsza, jaśniejsza, inaczej odbija światło, jest także lepiej przygotowana do przyjmowania składników aktywnych z preparatów stosowanych zewnętrznie.
Peeling chemiczny to zabieg polegający na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych o określonym stężeniu. Peelingi mają bardzo korzystne działanie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o około 25%- (skóra z wiekiem staje się cieńsza), bez wywoływania stanu zapalnego. W efekcie dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle następuje zwiększona produkcja włókien kolagenu i mukopolisacharydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych właściwości skóry i jej elastyczności. Peelingi są również skuteczne w usuwaniu przebarwień oraz blizn po urazach i chorobach, takich jak trądzik lub objawy zniszczenia i starzenia skóry spowodowanego przez nadmierne nasłonecznienie. Zabieg nie wymaga przygotowania, ani okresu rekonwalescencji.

Przed podjęciem decyzji dotyczącej głębokości peelingu chemicznego należy wziąć pod uwagę wiele czynników:
rodzaj zmiany chorobowej lub niedoskonałości, która będzie leczona,
rodzaj i stężenie substancji, która będzie stosowana
obszar leczonej skóry
liczbę warstw wybranej substancji
technikę aplikacji
przygotowanie skóry w okresie przed peelingiem
rodzaj terapii stosowanej uprzednio
czas ekspozycji skóry na działanie wybranej substancji.

Szeroka gama peelingów złożonych umożliwia dobór odpowiedniego preparatu do potrzeb i oczekiwań każdego Pacjenta. Zapewnia w ten sposób kurację dobraną indywidualnie pod kątem różnych problemów natury estetycznej (trądzik, blizny, zmarszczki, przebarwienia, łojotok, utrata jędrności i elastyczności skóry).

Duży wybór preparatów umożliwia dostosowanie terapii zarówno do fototypu, rodzaju i kondycji skóry, jak i stopnia zaawansowania procesu starzenia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego