usuwanie owłosienia - Belwederska Clinic. Piękno jest w Tobie – odkryj je razem z nami!

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

usuwanie owłosienia

 

USUWANIE OWŁOSIENIA

Palomar głowica LuxR przeznaczona do usuwania owłosienia emituje światło pulsacyjne, które działa na mieszek włosa. Światło jest absorbowane przez pigment znajdujący się w mieszku i zamienione w ciepło, które uszkadza komórkę odpowiedzialną za wzrost nowego włosa.
System światła pulsacyjnego Pulse Light Systems firmy Palomar oferuje metodę usuwania niechcianego owłosienia charakteryzującą się:

  • trwałością - skoncentrowane światło pulsacyjne uwalnia włos i uszkadza komórki odpowiedzialne za jego ponowny wzrost

  • szybkością - zabieg wykonany na małych obszarach, np. pod pachami lub nad ustami trwa około 10 minut krócej. Usuwanie owłosienia na większych partiach ciała np. na nogach czy plecach zajmuje maksymalnie 30 minut

  • komfortem system chłodzący zastosowany w głowicy światła pulsacyjnego zwiększa komfort i bezpieczeństwo zabiegu

  • wygodą w przeciwieństwie do elektrolizy lub depilacji woskiem nie ma konieczności zapuszczania włosów między zabiegami. Skóra może być cały czas pozbawiona owłosienia.


Przygotowanie do zabiegu:
Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swoje zadanie, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie:
- nie należy opalać skóry na minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem (skóra opalona zawiera większą ilość melaniny i przez to absorbuje dużą ilość energii światła, przez co może dojść do jej poparzenia)
- nie depilować skóry woskiem, pęsetą ani depilatorem przez miesiąc przed zabiegiem (IPL nie uszkodzi włosa, który został wyrwany)
- na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania kremów do depilacji, a także różnego rodzaju środków złuszczających (peeling)
- w przypadku zażywania leków z grupy Aspiryny i RETINOLI, LEKÓW ŚWIATŁOUCZULAJACYCH, zabieg wykonać można nie wcześniej niż tydzień po ich odstawieniu
- DZIEŃ LUB DWA DNI przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić (nie ma przy tym potrzeby stosowania 2 - 3mm odrostu, gdyż obszar skóry poddawanej zabiegowi jest w całości i dokładnie naświetlany)
- bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana.

Czas trwania zabiegu:
Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni poddawanej zabiegowi. Zabiegi na twarzy, brodzie czy uszach trwają zaledwie kilka minut, większe partie ciała, takie jak nogi, tors czy plecy wymagają zabiegu około 30-minutowego.

Efekty:
Natychmiast po zabiegu może być odczuwalne uczucie delikatnego pieczenia. Włosy poddawane zabiegowi będą jeszcze widoczne przez następne 7
30 dni po zabiegu, lecz w przypadku włosa trwale  zniszczonego taka sytuacja jest uzasadniona uwalnianiem się włosa ze skóry.
Włosy, które w trakcie zabiegu nie znajdowały się w fazie wzrostu będą wymagały powtórzenie zabiegu. Dlatego zazwyczaj rekomenduje się przeprowadzenie kilku zabiegów w sesji, aby uzyskać trwały efekt usunięcia owłosienia.  

Dla pełnego zrozumienia istoty depilacji IPL konieczna jest znajomość budowy mieszka włosowego, faz wzrostu włosa oraz jego zróżnicowania w zależności od obszaru ciała.
Cebulka włosa jest utworzona z żywych komórek, trzon włosa jest natomiast strukturą martwą.
Wzrost włosa odbywa się w sposób cykliczny i fizjologicznie dzieli się na 3 fazy (anagen, katagen i telogen). Aby fotoepilacja była efektywna, włos poddawany działaniu energii świetlnej, musi znajdować się w pierwszej z nich
anagenie czyli w stadium wzrostu włosa, w którym obserwuje się intensywne namnażanie komórek macierzy cebulki włosa. Przeprowadzenie pojedynczego zabiegu nie będzie oczywiście w pełni skuteczne, ponieważ w normalnych warunkach na danym obszarze skóry występują włosy znajdujące się nie tylko w fazie anagenu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii co najmniej 4-5 zabiegów, by za każdym razem zniszczyć pewien procent „anagenowych” mieszków. Wykonanie zalecanej, pełnej serii zabiegów fotoepilacji gwarantuje efekt usunięcia 90% owłosienia danej okolicy utrzymujący się przez kilka lat. Jeśli jednak po pewnym czasie włosy odrastają, są one znacznie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze, a proces ich wzrostu ulega wyraźnemu spowolnieniu.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego